O mnie

Rafał 'Zwierzak' Zieliński (ur. 21.11.1977r.) – wokalista, gitarzysta, aranżer, band leader.

Swoją muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. Ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne (1996-2001). W roku 2002 przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu.

Największym wzorcem muzycznym jest jego stryj Jacek Reszka mieszkający i występujący w Niemczech.

W lutym 2011 roku gościnnie wystąpił z zespołem Roan na Festiwalu Eurowizji.

Jesienią 2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem im. W.Horzycy w Toruniu (’Koncert Życzeń', 'Noc w Kosmosie', 'Odlot', 'W co się bawić')
W grudniu 2013 roku na specjalne zaproszenie Janusza Kukuły, dyrektora Pierwszego Programu Polskiego Radia, wystąpił na gali Wielki Splendor w studiu im.Witolda Lutosławskiego.

Od roku 2018 występuje jako solista z Toruńską Orkiestrą Wojskową pod kierownictwem kpt.Krzysztofa Żeleśkiewicza.

NA przełomie roku 2018/19 występował w spektaklach sylwestrowo-noworocznych na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.

Jesienią 2019 roku Zwierzaka można było zobaczyć i posłuchać w programie Roberta Janowskiego 'GRA MUZYKA' (TV PULS).

Oprócz współpracy z innymi muzykami i zespołami z powodzeniem występuje solowo.

Na swoim koncie posiada koncerty w wielu miejscach w Polsce i za granicą (m.in. Londyn, Bombai, Tokio, Wyspy Kanaryjskie).

Współpracował i występował bezpośrednio m.in. z takimi artystami jak: Agnieszka Włodarczyk, Andrzej Krzywy, Artur Rojek, Brian Allan, Brian Steckler, Daria Druzgała (Desu), ELJAZZ Big Band, Filip Sojka (Kayah, FNS), Grzegorz Daroń (J.Steczkowska), Jan Borysewicz (LADY PANK), Krzysztof Tyniec, Leszek Biolik (Republika, Wilki), Marcin Rozynek, Michał Milowicz, Monika Jarosińska, Paweł Kukiz, Patrycja Kazadi, Renata Przemyk, Rob Hoffman (M.Jackson, Q.Jones, Ch.Aguilera), Robert Janowski, Sławek Ciesielski (Republika), Sławek Uniatowski, Tomek Pacanowski (Sidney Polak) Wojciech Waglewski, Zbigniew Krzywański (Republika).